Mieszkanie dwupokojowe - Gdańsk Oliwa (24,2 m)

architekt-wnetrz-gdansk-projektowanie-ku

To mieszkanie o powierzchni 24 metrów kwadratowych znajduje się zabytkowej kamienicy w gdańskiej dzielnicy Oliwa, niecałe 300 metrów od pięknego Parku Oliwskiego. Zostało wydzielone z większego mieszkania, które w momencie zakupu znajdowało się w dramatycznym stanie. Stare okna ze świstem przepuszczały wiatr i wilgoć, jednym źródłem ciepła był uszkodzony piec kaflowy. Remont objął całkowitą wymianę instalacji elektrycznych, wodno - kanalizacyjnych. Rozprowadzona została nowa instalacja C.O a stary jednofunkcyjny kocioł z otwartą komorą spalania został wymieniony na nowy dwufunkcyjny kocioł ze zbiornikiem wody.

architekt-wnetrz-gdansk-projektowanie-ku

Przy tak niewielkim metrażu trzeba było zadbać przede wszystkim o dobre połączenie funkcjonalności z walorami estetycznymi. W mieszkaniu muszą znaleźć się wszystkie podstawowe sprzęty a korzystanie z nich musi odbywać się naturalnie i z przyjemnością. Do tego trzeba przewidzieć odpowiednio dużo przestrzeni do przechowywania jednoczenie nie przytłaczając przestrzeni zabudowami. Walory estetyczne muszą sprawić, że mieszkanie będzie lekkie i jasne a jednoczenie ciekawe.

Do wykonania zabudów stolarskich zostały użyte wiśniowe i białe płyty laminowane z firmy Kronospan. Fragmenty ścian w łazience pomalowano na kolor NCS zgodny z kolorem frontów. Dosyć surowa kolorystyka ocieplona jest panelami z Eggera. Laminaty w kolorze drewna imitują wzór jodełki francuskiej. Całość zwieńczają czarne akcenty na kaflach i tapecie oraz czarne dodatki.

architekt-wnetrz-gdansk-projektowanie-ku
architekt-wnetrz-gdansk-projektowanie-ku