top of page
projekt wnetrza bauhaus w gdyni modernizm
Projektant wnetrz gdansk gdynia sopot architekt wnetrz projektowane wnetrz
modernizm we wnetrzu ciekawa strefa wejsciowa projekt mieszkania

Jest to dwupiętrowy lokal o powierzchni 121 m2. Pierwotny układ zakładał typowe rozmieszczenie pomieszczeń z częścią dzienną na parterze i nocną na piętrze. Ze względu na inne potrzeby inwestorów trzy górne sypialnie zostały zamienione na dwa gabinety do pracy z możliwością noclegu oraz siłownię. Początkowy układ parteru – salon z aneksem kuchennym, osobne pomieszczenie jako jadalnia, pokój gościnny i łazienka został całkowicie przearanżowany. Łazienka została przesunięta zajmując połowę pokoju gościnnego - drugą połowę zaadaptowano na garderobę. Ta po połączoniu z pierwotną jadalnią stała się główną sypialnią. Miejsce z którego usunięta została łazienka stworzyło dodatkową przestrzeń w salonie, która posłużyła do stworzenia części jadalnianej.

Korytarz przywita wchodzących zaskakującą kombinacją intensywnych kolorów: ściany pomalowane są na głęboką czerwień, a na podłodze ułożono kafle z wzorem lastryko w kolorach czerwieni i szarości. Granatowe siedzisko zwieńczono geometrycznymi wzorami. To wstęp do mieszkania, które z pewnością nie boi się wyrazistych kontrastów.

Projekt wnetrza salonu bauhaus gdynia modernizm
Modernizm gdyński bauhaus

W salonie, wiodącym pomieszczeniu mieszkania, połączenie stylu nowoczesnego, modernistycznego i bauhausu jest wyraźnie widoczne. Ściany są utrzymane w neutralnych odcieniach szarości, co tworzy doskonałe tło dla kolorowych akcentów. 

Meble są minimalistyczne i geometryczne, z charakterystycznymi dla stylu bauhausu formami. Sofa w intensywnym kolorze niebieskim stanowi centralny punkt w salonie, kontrastując z neutralnymi ścianami. Na podłodze leży designerski dywan o abstrakcyjnym wzorze w odcieniach pomarańczu, żółci i czerni.

W kuchni, która jest częścią otwartej przestrzeni, kontynuuje się minimalistyczny design, choć akcentuje go mocny, kobaltowy kolor pociągu będącego swoistym wejściem do pomieszczenia. Białe, gładkie szafki kuchenne wyróżniają się na tle żywego koloru.

Część wejściowa wydzielona jest kolorystycznie i materiałowo. W głębi, za ukrytymi drzwiami znajduje się wejście do utrzymanej w ciemnej kolorystyce sypialni z garderobą. Okładzina ścienna będąca zagłówkiem stanowi dodatkową izolację akustyczną od klatki schodowej. Obok sypialni znajduje się jedna z dwóch, nawiązujących do siebie. Postawiono tam na mocno kontrastowe strefy z dodatkiem pomarańczu. Większość powierzchni to czarne kafle, ściany, zabudowy stolarskie. Jasną strefą jest wnęka z podwójną umywalką z corianu oraz wnęka prysznicowa. W salonie dominuje jasna kolorystyka – ze względu na położenie lokalu i słabe oświetlenie naturalne.

bottom of page