top of page

Gdyński modernizm we wnętrzu nowoczesnego mieszkania

Wnętrze tego mieszkania z rynku wtórnego zostało zaprojektowane dla pary młodych osób pragnących dostosować je do swoich potrzeb i ożywić mocnymi kolorami. W inspiracjach inwestorów przewijał się bauhaus, gdyński modernizm i nowoczesne wnętrza z mocnymi akcentami kolorystycznymi. Kolor kobaltowy był pozycją obowiązkową.

metamorfoza przed mieszkanie w gdyni.png
rzut po.jpg

Jest to dwupiętrowy lokal o powierzchni 121 m2 znajdujący się w Gdyni. Pierwotny układ zakładał typowy układ z częścią dzienną na parterze i nocną na piętrze. Ze względu na inne potrzeby inwestorów trzy górne sypialnie zostały zamienione na dwa gabinety do pracy z możliwością noclegu oraz siłownię. Początkowy układ parteru – salon z aneksem kuchennym, osobne pomieszczenie jako jadalnia, pokój gościnny i łazienka został całkowicie zlikwidowany. Łazienka przesunęła się zajmując połowę pokoju gościnnego, którego druga połowa zaaranżowana została na garderobę. Ta połączona została z jadalnią zamienioną na główną sypialnię. Miejsce z którego usunięta została łazienka stworzyło dodatkową przestrzeń w salonie, która posłużyła do stworzenia części jadalnianej.

Część wejściowa wydzielona jest kolorystycznie i materiałowo. W głębi, za ukrytymi drzwiami znajduje się wejście do utrzymanej w ciemnej kolorystyce sypialni z garderobą. Okładzina ścienna będąca zagłówkiem stanowi dodatkową izolację akustyczną od klatki schodowej. Obok sypialni znajduje się jedna z dwóch, nawiązujących do siebie. Postawiono tam na mocno kontrastowe strefy z dodatkiem pomarańczu. Większość powierzchni to czarne kafle, ściany, zabudowy stolarskie. Jasną strefą jest wnęka z podwójną umywalką z corianu oraz wnęka prysznicowa. W salonie dominuje jasna kolorystyka – ze względu na położenie lokalu i słabe oświetlenie naturalne.

bottom of page